THE BEST SIDE OF LECZENIE JASKRY WARSZAWA

The best Side of leczenie jaskry warszawa

The best Side of leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Badanie pola widzenia jest jednym z kluczowych take a look atów przeprowadzanych w ramach diagnostyki jaskry. Badanie ułatwia wykrycie wczesnych, często bezobjawowych zmian chorobowych oraz potwierdza istnienie zmian bardziej zaawansowanych.

Okulista może wykryć jaskrę podczas prostego, ale kompleksowego badania oka. W trakcie wizyty lekarz wprowadza krople do oczu, aby rozszerzyć źrenice, a następnie za pomocą specjalnego światła i soczewki powiększającej bada tył oka i nerw wzrokowy.

Technologia urządzenia zapewnia najłagodniejszy możliwy podmuch powietrza oraz zastosowanie minimalnego podmuchu w trakcie każdego badania.

Kolejny zabieg, ostatnio coraz bardziej popularny, to zabieg kanaloplastyki polegający na poszerzeniu naturalnej drogi odpływu z oka. W stanach bardzo zaawansowanej jaskry, w celu ratowania oka i widzenia przeprowadza się ECP, czyli operację z użyciem endoskopu. ECP wykonuje się aby zmniejszyć ilość wody produkowanej przez oko i tym samym obniżyć ciśnienie. Jest to bardziej precyzyjna i delikatniejsza metoda niż, stosowane niekiedy, cyklodestrukcja laserowa lub przymrażanie, które uszkadzają oko bezpowrotnie.

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem jaskry w Warszawie, choroby, która może prowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku, jeśli nie zostanie wykryta i leczona na czas. Diagnostyka jaskry opiera się na przeprowadzeniu szeregu badań okulistycznych, które mają na celu ocenę stanu zdrowia oczu.

Badane ssaki podzielono na trzy grupy: jednym podawano lek w postaci klasycznych kropel, u drugich zastosowano soczewki z niską dawką leczenie jaskry warszawa leku, u trzecich skorzystano z kolei z soczewek z wysoką dawką latanoprostu.

Irydektomia - to chirurgiczne usunięcie fragmentu tęczówki oka. Jest to procedura stosowana głównie w przypadku jaskry zamkniętego kąta przesączania, gdzie celem jest stworzenie nowego otworu w tęczówce, który umożliwi przepływ cieczy wodnistej z tylniej do przedniej komory oka. W tym zabiegu usuwa się fragment tęczówki, aby odblokować drogę odpływu cieczy wodnistej.

Jaskra występuje w dwóch odmianach: z zamkniętym oraz otwartym kątem przesączania. W przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania gromadzący się w gałce ocznej płyn jest przyczyną silnego, promieniującego bólu oka i oczodołu, któremu często towarzyszą wymioty oraz podwyższona temperatura.

stale przyjmowane leki należy przyjąć o zwykłej porze, z jednym wyjątkiem opisanym w kolejnym punkcie,

badanie szerokości kąta przesączania w badaniu gonioskopowym lub w tomografii przedniego odcinka AS-OCT

Wyjątkiem jest jaskra pierwotna zamkniętego kąta, w której istnieje szansa na skuteczne wyleczenie dzięki korekcji nieprawidłowej budowy oka.

Jaskra jest chorobą nieuleczalną, dlatego jej leczenie trwa do końca życia chorego. Terapia jaskry ma na celu wyłącznie zatrzymanie write-upępu choroby.

Gonioskopia stanowi waży factor diagnostyki w kierunku jaskry, ponieważ kąt przesączania odgrywa istotną rolę w utrzymaniu prawidłowego krążenia cieczy wodnistej w oku.

Można powiedzieć, że zaburzenia w obrębie kąta przesączania są wyznacznikiem dalszego postępowanie. Jeśli kąt przesączania jest wąski, wykonuje się irydotomie laserowe w tęczówce, czyli zabieg który przeciwdziała wzrostom ciśnienia wewnątrzgałkowego i zabezpiecza oczy przed pogorszeniem widzenia.

Report this page